Pojawił sie bank który środki z programu 500+ kwalifikuje do oceny zdolności kredytowej ,Zatem każdy kto pobiera z tytułu programu 500+ , będzie miał możliwość zawarcia wyższego kredytu gotówkowego .;-) To dobra informacja dla rodzin wielodzietnych.

 

Wielka Brytania głosami swoich obywateli zadecydowała o opuszczeniu Unii Europejskiej . Gospodarki świata są jak naczynia połączone a więc taka informacja z pewnością wpłynie na gospodarkę Polski. Niewątpliwie należy liczyć sie z tym iż nastąpią wahania walut w  tym także Franka Szwajcarskiego, co w konsekwencji wpłynie na wzrost  kosztu obsługi kredytów zawartych w tej walucie.Przypominamy iż przewalutowanie kredytu na złotówki nie jest korzystne w sytuacji spadku wartości polskiej waluty. Być może to sie zmieni kiedy projekt prezydencki ujrzy swiatło dzienne a zapisy zawarte w tej ustawie, będą umożliwiały zamianę na kredyt złotowy na bardziej dogodnych warunkach, .

 

Środki z tytulu programu MDM zaplanowane na rok  2017,są już w znacznym stopniu wyczerpane . Aktualny poziom  sięga 38% rezerwacji zaplanowanych środków na rok 2017. Kiedy ten poziom osiągnie wartość 50% bank Gospodarstwa Krajowego poinformuje o tym. Bedzie to oznaczało wstrzymanie przyjmowania nowych wniosków z dniem ogłoszenia tej informacji przez BGK.Reasumując chcąc skorzystać z tego programu trzeba sie spieszyć.